Manipal Academy Of Higher Education

 

آکادمی آموزش عالی مانیپال که در گذشته با نام دانشگاه مانیپال شناخته شده بود، یک موسسه تحقیقاتی خصوصی است که در شهر دانشگاهی مانیپال واقعا در مرکز شهر اودوپی در ٣٠ دقیقه ای شهر زیبای منگلور واقع شده است. در این دانشگاه و مجتمع عظیم دانشجویی ٣۵ هزار دانشجو از ۶۵ کشور متفاوت دنیا مشغول تحصیل می باشند.
این دانشگاه شعبه هایی در دبی، مالزی، منگلور و جیپور دارد.در سال ۱۹۵۳ اولین مدرسه پزشکی خصوصی در هندوستان تاسیس شد و بعد از گذشت پنج سال موسسه فناوری مانیپال شکل گرفت. در ابتدا تمامی مدارک از دانشگاه منگلور ارائه می شدند. ساختار سازمانی فعلی در سال ۱۹۹۳ زمانی که آکادمی آموزش عالی مانیپال توسط کمیته اعطای امتیاز به عنوان دانشگاه شناخته شد شکل گرفت.

دانشکده های دانشگاه مانیپال:
آکادمی آموزش عالی مانیپال ۲۱۸ رشته در ۱۹ زمینه ارائه می‌دهد. رشته‌ها در زمینه های سلامت، معماری، علوم پایه و پیشرفته، ارتباطات، دندانپزشکی، مهندسی، زبان های خارجه، روابط بین الملل، علوم انسانی، علوم اطلاعات، مدیریت، پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی و داروسازی ارائه می شوند.

رتبه بندی دانشگاه مانیپال:

در حوزه بین‌الملل دانشگاه مانیپال رتبه ٧٠١ را در رتبه بندی QS جهانی در سال ۲۰۱۹ کسب کرد.
کالج داروسازی این دانشگاه رتبه ٣ را در میان تمامی دانشگاه های هندوستان به خود اختصاص داده است.
این دانشگاه در بعضی از گرایش های رشته های زیر مجموعه پزشکی رتبه ١ تا ٧ را دارا می باشد

کالج فناوری دانشگاه مانیپال:

کالج فناوری دانشگاه مانیپال حدود یک کیلومتری از ساختمان اصلی واقع شده است. این محوطه آموزشی دارای ۸ ساختمان تحقیقاتی، امکانات ورزشی، زمینهای مناسب ورزش های گوناگون، سالن کنفرانس، کتابخانه، سینما و سالن های غذاخوری می‌باشد.
مرکز فناوری در سال ۲۰۱۷ مصادف با پنجاهمین سالروز تاسیس این دانشگاه احداث شد. این مرکز کار خود را با تمرکز بر تحقیقات پیش می‌برد و فضاهایی را به آزمایشگاه‌ها و کلاس‌های درس اختصاص داده است.

محوطه آموزشی دبی دانشگاه مانیپال (Dubai Campus)

این شعبه در سال ۲۰۰۰ شروع به کار کرد و در حال حاضر سالانه ۲ هزار دانشجو جدید از ۶۵ ملیت از سراسر جهان ثبت نام میکند.

محوطه آموزشی مالزی دانشگاه مانیپال ( Malaysia Campus)

دانشگاه بین المللی مانیپال (MIU) واقع شده در Nilai یک دانشگاه مالزیایی است که رشته های علوم مهندسی، مدیریت و تجارت را ارائه می دهد.

کتابخانه های دانشگاه مانیپال:

سیستم کتابخانه دانشگاه مانیپال شامل ۶ کتابخانه می‌شود که در محوطه آموزشی پزشکی و مهندسی واقع شده است.
بزرگترین کتابخانه آنها کتابخانه علوم بهداشت است که در ساختمان اصلی قرار دارد.

گروه تحقیقاتی مانیپال:

در اوایل سال ۲۰۰۶ گروه تحقیقاتی مانیپال با هدف رشد پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه علوم پایه و زمینه‌های چند رشته‌ای شکل گرفت.