تاریخچه دانشگاه سان یات سن چین

دانشگاه Sun Yat-sen که توسط دکتر Sun Yat-sen تاسیس شده بیش از ۱۰۰ سال سابقه آموزشی در چین دارد. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی، مرکز علمی و فرهنگی برای توسعه استعدادها در جنوب چین است. دانشگاه سان یات سن تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش و پرورش جمهوری خلق چین است و به شدت از سوی استان گوانگدونگ، حمایت می شود. دانشگاه سان یات سن یک دانشگاه مدرن و جامع است و در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سراسر کشور چین توسعه یافته و به یک دانشگاه مشهور بین المللی تبدیل شده است. این دانشگاه با پنج دانشگاه در سه شهر گوانگژو، جوهای  و شنژن و ده بیمارستان وابسته، تلاش می کند تا به یک دانشگاه جهانی و مرکز یادگیری جهانی تبدیل شود.

دانشگاه سان‌ یات‌سن دانشگاه جامع، مدرن و توسعه‌یافته‌ای است که یکی از دانشگاه های برتر در سطح ملی و دانشگاهی شناخته شده و در سطح بین‌المللی است که علاقه‌مندان به تحصیل در چین هم به آن توجه بسیاری دارند. این دانشگاه پنج پردیس دانشگاهی در سه شهر گوانگجو، ژوهای و شنزن و ده بیمارستان وابسته دارد و تلاش می کند تا به دانشگاهی مطرح در سطح جهانی و مرکزی جهانی برای یادگیری تبدیل شود.

این دانشگاه بنیانی چند رشته‌ای و یکپارچه از علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم پزشکی و مهندسی است و  ییوسته به‌سمت نوآوری دانشگاهی حرکت می کند. این دانشگاه چشم‌انداز جهانی به روزی دارد و همۀ تلاش خود را به‌کار می‌بندد تا به مؤسسه‌ای جامع و نو‌آور تبدیل شود. هدف از پرورش استعدادها، تربیت دانشجویانی است که مهارت و انسجام اخلاقی و توانایی و اشتیاق زیادی برای خدمت کردن به کشورشان داشته باشند.

رشته های دانشگاه sun yat-sen

1. کسب و کار و اقتصاد

۲. اقتصاد و اقتصاد سنجی

۳. مدیریت کسب و کار

۴. حسابداری و مالی

۵. علوم کامپیوتر

۶. فناوری مهندسی

۷. مهندسی شیمی

۸. مهندسی عمران

۹. مهندسی مکانیک و هوافضا

۱۰. مهندسی برق و الکترونیک

۱۱. علوم اجتماعی

۱۲. مطالعات ارتباطات و رسانه

۱۳. سیاست و مطالعات بین المللی

۱۴. جامعه شناسی

۱۵. جغرافیا

۱۶. روانشناسی

۱۷. علوم فیزیکی

۱۸. ریاضیات و آمار

۱۹. فیزیک و نجوم

۲۰. علم شیمی

۲۱. زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی

۲۲. هنر و علوم انسانی

۲۳. تاریخ، فلسفه و الهیات

۲۴. هنر، هنرهای نمایشی و طراحی

۲۵. باستان شناسی

۲۶. زبان ها، ادبیات و زبان شناسی

۲۷. علوم زیستی

۲۸. علوم بیولوژیکی

۲۹. کشاورزی و جنگلداری

۳۰. علوم ورزشی

۳۱. پزشکی و دندانپزشکی

۳۲. حقوق