در طول قرن گذشته، دانشگاه Soochow بیش از ۳۰۰،۰۰۰ فرد حرفه ای را در زمینه های مختلف به جامعه افزوده است که بسیاری از آنها به نخبگان علمی، سیاسی و کسب و کار تبدیل شده اند.

درباره دانشگاه Soochow چین

دانشگاه سوچو که در شهر تاریخی و دیدنی سوژو واقع شده است و به دلیل داشتن باغ های کلاسیک در دنیا مشهور است، یک موسسه ملی اصلی است که در پروژه ۲۱۱ ذکر شده است. که عضو درجه یک در برنامه سال ۲۰۱۱ و یک دانشگاه عالی برتر در استان جیانگ سو است. دانشگاه اصلی سوچو دونگو در سال ۱۹۰۰ در سوژو تاسیس شد.

در سال ۱۹۵۲ پس از تنظیمات ملی برای دپارتمان های دانشگاه در چین، دانشگاه سوچو کالج فرهنگ و آموزش جیانگ سو جنوبی و دانشگاه جیانگنان در کالج فرهنگ و آموزش جیانگ سو ادغام شدند. بعدا در همان سال به کالج معلمان جیانگ سو تغییر نام یافت.  در سال ۱۹۸۲ این کالج دوباره سازماندهی شد و به دانشگاه سوچو تغییر نام یافت. در سالهای ۱۹۹۵،۱۹۹۷،۲۰۰۰ به ترتیب کالج فرهنگی سوژو موسسه فناوری سوژو نساجی ابریشم و کالج پزشکی سوژو در دانشگاه سوچو ادغام شدند.

دانشگاه سوچو به عنوان یک دانشگاه ملی اصلی ذکر شده در پروژه ۲۱۱ و یک دانشگاه جامع برتر در استان جیانگ سو، از موسسه ای با همین نام در سال ۱۹۰۰ در سوژو تاسیس شده است. در طی ۱۱۷ سال گذشته این دانشگاه دارای مناظر زیبا در قسمت جنوبی رودخانه یانگ تسه، سنت های عالی دانشگاهی و یک سیستم آموزشی منحصر به فرد را توسعه داده است.

دفاتر اداری دانشگاه سوچو به سیستم مسئولیت پذیری اصلی تحت رهبری کمیته حزب کمونیست چین پایبند است که به کلیه ادارات این دانشگاه امکان میدهد نقش خود را به طور موثر و مشارکتی در کمک به پژوهش استعدادهای تحقیقاتی علمی، خدمات اجتماعی و میراث فرهنگی موسسه ایفا کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه Soochow چین

امروزه دانشگاه سوچو با داشتن ۱۲ رشته اصلی: فلسفه،اقتصاد، ادبیات،آموزش، حقوق، علوم تاریخ، مهندسی، پزشکی، کشاورزی،علوم مدیریت و هنر به یک دانشگاه جامع تبدیل شده است. این دانشگاه دارای برنامه های متنوعی و پایه ای محکم برای دانشجویان است تا تقریبا در هر زمینه ای بتوانند آموزش مورد نیاز خود را به دست آورند. دانشگاه سوچو به نتایج روشنی رسیده است و شهرت بسیار مثبتی در داخل و خارج از کشور کسب کرده است.

امتیاز رتبه بندی نمره

رنکینگ دانشگاه جهانی:۵۲۳ /۴۶ /.۰۳۵

رنکینگ آموزش:۵۳۱ / ۴۳ / .۱۸۱

رنکینگ پژوهش:۴۷۸ / ۴۶ / .۴۷۳

رنکینگ فراوانی( تنوع و گوناگونی) بین المللی:۷۱۷ / ۲۳ / .۱۰۶

رنکینگ پایداری مالی: ۳۲۹  / ۶۵ / .۳۸۵

دوره و رشته های تحصیل در دانشگاه سوچو چین

در حال حاضر، دانشگاه سوچو یک دانشگاه تحقیقاتی جامع درجه یک در غرب چین است که دارای ۳۰ دانشکده و کالج در مقطع تحصیلات تکمیلی و آموزش خارج از کشور و نیز دارای دو کالج مستقل، جین چنگ و جین جیانگ می باشد. این دانشکده ها شامل ۱۱ رشته تحصیلی از جمله: علوم انسانی، علوم پزشکی، اقتصاد، علوم تجاری و تجارت بین الملل، مدیریت، حقوق، تاریخ، فلسفه، کشاورزی، مهندسی و آموزش هستند.

در دانشگاه سوچو ۴۶ رشته اصلی در سطح ملی، ۶۶ رشته اصلی در سطح استان و ۲۷ رشته دکترای درجه یک وجود دارد. همچنین ۲۲۹ مورد دیگر در زمینه دکترا، ۳۴۶ رشته کارشناسی ارشد، ۱۳ برنامه تحقیقاتی کارشناسی ارشد، ۱۲۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۲۸ رشته موقت در مقطع دکترا، ۶ پایگاه ملی نوآوری آموزش علمی و مطالعات برنامه درسی و یک پایه ملی برای آموزش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و اخلاق وجود دارد.

یکی از معروف ترین دوره های آن، مهارت های بالینی و تکنیک های نوآورانه در زمینه دندانپزشکی و پزشکی بالینی است که هدف بالا بردن دانش پایه و مهارت های عمومی پروتز شناسی است. همچنین از دیگر گرایشات تحصیل دندانپزشکی در چین در دانشگاه سوچو می توان به آناتومی و فیزیولوژی دهان، بافت شناسی دهان و آسیب شناسی، دندانپزشکی محافظه کارانه، پریودنتولوژی، بیماری های مخاط دهانی، جراحی دهان و فک و صورت و پروتز اشاره کرد که برنامه دندانپزشکی دانشگاه سوچو چین یک برنامه ۵ ساله است