برای یارگیری زبان انگلیسی و ورود به دانشگاه¬های کشور هندوستان یکی از به صرفه ترین و مفیدترین انتخاب ها گذراندن دوره های زبان انگلیسی می باشد، به چند دلایل:

۱- در تمام مدت سال تحصیلی می¬توانید اقدام به اخذ پذیرش دوره زبان نمایید.

۲- با کمترین هزینه و ریسک می¬توانید به کشور هندوستان سفر کرده، امکانات و دانشگاه¬های آن را از نزدیک بررسی نمایید و در صورت تمایل، جهت ادامه تحصیل در رشته دلخواه¬تان هزینه و پذیرش بگیرید.

۳- متقاضیان، خصوصاً آن گروه که با زبان انگلیسی آشنایی کمتری دارند، می¬بایست مدتی را جهت کسب مهارت و تسلط بیشتر به این زبان اختصاص داده و به یادگیری و تمرین جدی تر آن اختصاص دهند.

۴- قرار گرفتن مستقیم متقاضی در محیط شهر و دانشگاه در کشور هندوستان سهم مهمی در یادگیری زبان انگلیسی خواهد داشت.

نکته : همانطور که در بالا به آن اشاره شد، پذیرش در دوره های زبان انگلیسی در هر زمانی از سال تحصیلی  امکان¬پذیر است .

نکته : کلیه دروس کتاب های درسی و رشته های تحصیلی در کشور هندوستان به زبان انگلیسی می¬باشند و معمولا عدم قبولی در این آزمون منجر به مشکلات و هزینه های اضافی میگردد که بر همین اساس حتما نسبت به تقویت توانایی های خود می بایست اقدام نمایید.

نکته : در شهر پونا برای دوره¬های زبان انگلیسی، فقط با اخذ پذیرش از دانشگاه پونا و سیمبایسز می¬توانید ویزای دانشجویی دریافت کنید.

این دوره آموزشی به وسیله دانشگاه سیمبایسز (symbiosis) در شهر پونا ارائه می¬شود. این دوره برای افرادی که میخواهند در فرصت کافی زبان انگلیسی بیاموزند بسیار موثر و مفید می باشد.

مدت دوره ها :   ۶ماه و یکساله

از نکات مهم دانشگاه سیمبایسز داشتن خوابگاه می باشد.

شرکت کنندگان پس از گذراندن این دوره موفق به اخذ مدرک ELTIS Diploma in English Language  خواهند شد.