MBBS In China

رشته پزشکی در دانشگاه های چین

تعداد دوره های کارشناسی رشته پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی در چین رو به افزایش است.

دانشگاه های مورد تاییدی که دانشجویان بین المللی را برای دوره های کارشناسی پزشکی ثبت نام کرده اند، دارای مجوز برای اعطای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه های پزشکی عمومی و پزشکی بالینی می باشند.

بنابراین تا حدودی آزمایشگاه ها و تاسیسات دانشگاه های چین از بیشتر کالج های دولتی آسیا، آفریقا و دیگر کشور ها از سطح بالاتری برخوردار می باشند. پس از اتمام تحصیلات پایه، دانشجویان باید دوره کارآموزی را به مدت یک سال در یکی از بیمارستان های وابسته به دانشگاه بگذرانند.

شاید مهمترین دلیل تحصیل پزشکی در چین مقرون به صرفه بودن آن نسبت به سایر کشورها است. بهتر است بدانید هزینه تحصیل پزشکی MBBS در چین تقریبا۷۰% ارزان تر از تحصیل رشته ای مشابه در آمریکا و یا انگلستان می باشد.

دلیل دیگر انتخاب چین قدرت انتخاب بالای آن می باشد. دانشگاه های زیادی در چین ارائه دهنده رشته های پزشکی می باشند .برای مثال دانشگاه پکینگ که در سال ۲۰۱۹ رتبه ۳۰ دنیا را در QS بدست آورده و همچنین دانشگاه فودان با رتبه۴۴ دنیا یکی از بهترین دانشگاه های جهان می باشند.

اکثر دانشگاه های پزشکی چین در بین ۵۰۰ دانشگاه پزشکی برتر دنیا قرار دارند و در زمینه پزشکی نوین از شهرت خوبی برخوردارند. بسیاری از فارغ التحصیلان به عنوان پزشک در کشور خود مشغول به کار هستند یا در چین تحصیلات تکمیلی را می گذرانند.

فرایندی رسیدن به مدرک پزشکی کوتاه‌ هست. این فرایند در چین فقط بین پنج تا شش سال طول می‌کشد، بدین معنا که سریع‌تر از دیگر کشورها گواهی پزشکی را ارائه می‌دهد.

گذراندن دوره کارآموزی در بیمارستانهایی با کیفیت بالا از دیگر دلایل تحصیل پزشکی در چین می باشد. تمام دانشگاه های چین که برای ثبت نام دانشجویان بین الملل در رشته انگلیسی زبان MBBS تایید شده اند، باید به حداقل استاندارد های تعیین شده از طرف کشور چین دست یافته باشند.

شهریه تحصیل  پزشکی در چین به زبان انگلیسی بسیار گران تر از دیگر دوره ها در چین می باشد. هزینه متوسط دوره های MBBS سالانه حدود ٣۵ تا ۵٠ هزار یوان برآورد شده است. علاوه بر این، هرچه رده دانشگاه بالاتر باشد، به همان نسبت هزینه پذیرش آن نیز گران تر خواهد بود.